Hírek, információk

Jó eredményekkel ünnepelték klubjuk fennállásának 123. évfordulóját a komáromi csapatok

2023-05-01 09:06:21A hétvégén ünnepelte fennállásának 123. évfordulóját a Komáromi FC. A klub felnőtt férfi csapata pontot mentett hazai pályán, utánpótláscsapatai közül pedig csak egynek nem sikerült a pontszerzés a hétvégén.

A KFC A-csapata a Slovan B-csapatát fogadta a szlovák országos másodosztály aktuális bajnokságának 27. fordulójában. A komáromiak a bajnokság hátralévő részében kénytelenek nélkülözni az egész szezon során remek teljesítményt felmutató Miroslav Brédát, miután a hálóőr sérüléssel szenved. A találkozón Laky László védte ezúttal a lilák hálóját. A vezetést a vendégek szerezték meg még az első játékrészben, majd a második félidőben Németh Tamás szabadrúgásgóljával sikerült egyenlítenie a KFC-nek. Az egyébként nem túl eseménydús mérkőzésen nem sokkal később Némethet piros lappal küldték le a pályáról durva belépés miatt.

A találkozó után Radványi Miklós az eredménnyel és csapata játékával elégedetlenkedve értékelt:

Nehéz értékelni egy ilyen mérkőzést. Az ellenfél amint eljutott a kapunkhoz, szemtelen gólt adott. Nem tudom... Ilyen a futball. Elöl nem voltunk rendben. Ott egyszerűen az ellenfél, a védelme magasan volt. Nem voltunk rendben. Többet kellett volna kihoznunk belőle. Örülök, hogy legalább egyenlítettünk. A kiállítás ellenére azt gondolom, hogy eldönthettük volna a mérkőzést, volt ott egy kapufánk. De 1:1. Itthon még nem veszítettünk. Harmadikok vagyunk és remélem, hogy azok is maradunk. Kilencpontos előnyünk van, van még három forduló, tehát remélem, hogy megtartjuk.

mondta Radványi.

A KFC felnőtt férfi csapata legközelebb május 5-én, Miava ellen lép pályára idegenben, majd 12-én játsza utolsó hazai mérkőzését az idényben Récse csapata ellen.