Mérkőzés:TJ Družstevník Topoľníky - KFC Komárno 3:1 (3:1)
Gólok:4. min., 34. min., 45. min. - 29. Nagy József
Sárgalapok:3. Wilson Speck Eugen, 3. Podlucký Michal
12 - Musil Petr, 3 - Lelkes Mátyás, 16 - Szórád Csaba, 4 - Podlucký Michal, 7 - Nagy József,
17 - Cong Peter, 15 - Wilson Speck Eugen, 11 - Antunovič Goran, 14 - Mészáros Ádám, 10 - Faragó Tamás
Cserék:18 - Bogyai Krisztián - Szórád Csaba (46. perc)
Játékvezetők:Černák-Bojda-Kukan V.-Schmidt
Nézőszám:200
Értékelés:A szép késő őszi időben, nagyszámú komáromi közönséggel Nyárasdon minden adott volt, hogy a 2012-es évet méltó módon búcsúztassa a KFC. Tartott ez egészen a 2. percig, amikor a bíró befújt a hazaiaknak egy 11-est, nyilván ő meg is tudná indokolni, hogy miért. Utána furcsákat ítélt, amit a hazaiaknak szabadott, azt a vendégeknek nem. Az első 10 perc végére felocsudott a komáromi csapat, és átvette az irányítást, Antunovič remek lövése centikkel kerülte el a kaput. A 29. percben Nagy József egyenlített szabadrúgásból, úgy, hogy a sorfal 5-6 méterre állt a labdától. Sajnos a 33. percben ismét a vendégeknél volt az előny, egy szöglet után egy jól eltalált lövéssel sikerült átvenniük a vezetést. Sőt, a félidő vége előtt már 3:1 volt, a komáromi védők nagyon egyedül hagyták a hazai csatárt, aki nem hibázott. A második játékrészre sérülés miatt le kellett jönnie Szórádnak, Bogyai váltotta őt. A szépítő gól Mészáros lábában volt, egyedül vezette a kapura a labdát, de sajnos a ziccer kimaradt. Aztán nem sokkal később hasonló szituációban a hazai védő tisztázott kézzel a 16-oson belül... Innentől pedig nem volt folytatás, a komáromiak levonultak a pályáról. A nyárasdiak elégedettek voltak magukkal, nyilván otthon kötelező a győzelem...
Delta:Már a találkozó eleje érdekesen alakult. A 3. percben Kóša, a hazaiak játékosa nyakánál fogva lerántotta Wilson E. Specket, a bíró sípja meg is szólalt, ám mindenki legnagyobb meglepetésére, büntetőt ítélt a vendégek ellen. Ezután még Nagy egyenlített egy szép szabadrúgás góllal, de ez volt a vendégek utolsó esélye ezen a mérkőzésen. A félidő végéig a hazaiak lőttek még két gólt az elmélázó vendég védelem mellett, miközben azoknak már "tilos volt" a hazai kapu közelébe jutniuk. Minden a 63. percben tetőzött. Mészáros hagyott ki egy remek helyzetet, majd egy perc múlva ugyancsak ő ment el villámgyorsan, és már emelte kezeit gólöröm gyanánt, amikor... A kapuba tartó labdát az egyik hazai védő kézzel állította meg, és a mérkőzés játékvezetője hűen addigi tevékenységéhez, kirúgást ítélt. Itt szakadt el a cérna a komáromi szakvezetésnél, aminek a pálya elhagyása lett a vége. A mérkőzés ellenőrének véleménye szerint, minden a legnagyobb rendben volt ezen a találkozón. Talán nem véletlen, hogy több klub is írásos nyilatkozatban ítélte el a nyárasdi körülményeket. Most, talán már végre, foglalkozni kell ezzel a kérdéssel...